AKCIJA MUP: Uhapšeni zbog sumnje na prevaru u poslovanju
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su dve osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti.
Foto: Depositphotos
Uhapšeni su M. K. (1978), odgovorno lice privrednog društva „LKV Logistik“ i M. G. (1979), zastupnik ove firme, saopštio je MUP.
Sumnja se da su oni, u periodu od decembra 2018. do marta 2019. godine, jednoj firmi iz Bosne i Hercegovine ispostavili predračun o isporuci ječma lažne sadržine, iako su znali da robu ne poseduju i da je neće isporučiti.
Takođe, sumnja se da su M. G. i M. K. izdavali neregistrovane menice kao garanciju plaćanja, čime su, dovodeći ih u zabludu, naveli odgovorna lica više privrednih društava da prevezu robu za potrebe firme „LKV Logistik“ u oba smera između Srbije i Grčke, a da usluge prevoza nisu platili.
Na taj način oni su, kako se sumnja, pribavili protivpravnu imovinsku korist i oštetili navedena privredna društva za iznos od 1.941.819 dinara.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivične prijave, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
DIVLjA ŽURKA U LAKTAŠIMA: Policija upala i uhapsila devet osoba
08. 08. 2020. u 12:05
UHAPŠENI ZBOG TEŠKIH KRAĐA: Provalnici ukrali zlatan nakit i kineske juane?
31. 07. 2020. u 13:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NEMA VIŠE IZBORA U OVOJ ZEMLjI: Oglasio se predsednik i šokirao sve
PREDSEDNIK Nikaragve Danijel Ortega izjavio je da u toj centralnoameričkoj zemlji više neće biti održavani izbori, čime je dodatno zatvorio mogućnost da opozicija na izborima pokuša da preuzme vlast od administracije koju vodi zajedno sa suprugom Rozarijom Muriljo.
21. 07. 2026. u 14:01
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
SNIMLjEN U VUKOVARU: Vozaču iz Borova 2. NAJVEĆA KAZNA u istoriji Hrvatske - evo šta je zgrešio
PREMA svemu sudeći, hrvatska policija u poslednje vreme izriče sve veće novčane kazne za počinjene saobraćajne prekršaje.
20. 07. 2026. u 19:45
Komentari (0)