CRNA SLIKA DALEKO JOJ TRAG: Šest godina od nečuvenog masakra u Žitištu
PO TRADICIJI, 2. jula na crni dan kada se dogodio masakr u Žitištu kod Zrenjanina, u hramu Svetog Velikomučenika Georgija u žitnoj varoši u Banatu, održan je pomen poginulim u nezapamćenom zločinu koji je počinio Siniša Zlatić.
Foto: Andrej Amižić
Te tamne noći u Žitištu, on je rafalom iz automatske puške, ubio Dijanu Savanović, Jovanu Popović, Vladimira Mijatovića, Vladimir Kosovića i Stevana Jojića i ranio 22. osobe.
Sveštenici Kostantin Komatović, Karađorđe Trivunović i Borislav Đurić služili su svetu Liturgiju a potom i parastos za tragično nastradale.
- Nikada ta rana neće zaceliti, pre šest godina maleno Žitište bilo je u svim vestima medija iz celog sveta, ljudi ovde, ne vole ni da se sećaju, a kamoli pričaju o svemu što se dogodilo - kaže Dušan Milićev, književnok i publicista iz Žitišta.
BONUS VIDEO:
AUTO SE PREVRTAO, CEO BIO U PLAMENU: Pogledajte stravičan snimak saobraćajne nezgode kod Kruševca
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)