POTVRĐENA OPTUŽNICA PROTIV "VRAČARACA": Na teret tri ubistva
VIŠI sud u Beogradu doneo je rešenje kojim je potvrđena optužnica Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, podignuta protiv pripadnika organizovane kriminalne grupe, takozvani „Vračarci“. Protiv navedenog rešenja dozvoljena je žalba Apelacionom sudu u Beogradu, u roku od tri dana od dana prijema rešenja.
Foto MUP
Prema navodima Tužilaštva, kao organizatori grupe označeni su Nikola Vušović i Uroš Piperski, a još 36 osoba su, tvrdi se bili pripadnici.
Ova organizovana krimnalna grupa optužnicom se tereti da je izvršila krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela, neovlašćena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, teško ubistvo i teško ubistvo u pokušaju i pranje novca.
Optužnicom se organizatori ove organizovane kriminalne grupe Nikola Vušović i Uroš Piperski, zajedno sa ostalim okrivljenim pripadnicima terete za ubistva Aleksandra Halabrina, Dragana Ristića i Aleksandra Šarca. Pored toga optuženi su za pokušaje ubistva sada pokojnog Lazara Vukićevića, Samira Divljanovića, Miloša Nilovića, Andrije Zarića i Arsenija Stefanovića.
Od 38 okrivljenih 20 se nalazi u pritvoru, dvojica se nalaze na izdržavanju kazne zatvora zbog ranije izvršenih krivičnih dela, pet je uhapšeno u drugim zemljama i to dvojica u Republici Crnoj Gori, po jedan u Republici Holandiji, Republici Portugaliji i Kraljevini Holandiji, dok je 11 u bekstvu.
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)