POZNAT DATUM: Suđenje Tačiju počinje 1. marta
SUĐENjE bivšim liderima terorističke Oslobodilačke vojske Kosova Hašimu Tačiju, Jakupu Krasnićiju, Redžepu Selimiju i Kadriju Veseliju počeće 1. marta.
Hašim Tači
Na pripremnoj konferenciji Specijalnog suda za ratne zločine, koja je u toku, predložen je ovaj datum, a sa njim su se složili i tužioci i advokati odbrane.
- Spremni smo da ovo suđenje počne u martu, a spremni smo da krenemo 1. marta - rekao je predstavnik Specijalnog tužilaštva.
Inače, Tači, Veseli, Selimi i Krasnići optuženi su za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti, ubistva, mučenja, kidnapovanja Srba, Roma i nelojalnih Albanaca u periodu od marta 1998. do septembra 1999. godine na teritoriji KiM, ali i dve lokacije u Albaniji.
Oni su u pritvoru od novembra 2020. godine.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)