ZATVORENA JEDNA OD NAJVEĆIH PLATFORMI ZA PEDOFILE U SVETU: Među uhapšenima i dvojica državljana Srbije
POLICIJA Srbije učestvovala je u međunarodnoj akciji, sa još 37 zemalja i u saradnji sa Evropolom, u kojoj je zatvorena jedna od najvećih platformi za pedofile na svetu - „Kidflix“.
Foto Shutterstock
U okviru ove akcije na teritoriji Srbije uhapšeni A. M. (28) i M. S. (35) za koje se sumnja da su izvršili krivično delo prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnog lica za pornografiju.
U akciji koju je sprovela Savezna kriminalistička policija Bavarske, u saradnji sa Evropolom i još 37 zemalja, zaplenjen je server koji je sadržao oko 72.000 video snimaka nastalih seksualnom eksploatacijom dece, identifikovano je oko 1.400 osumnjičenih širom sveta od kojih je 79 uhapšeno, zaplenjeno je i više od 3.000 elektronskih uređaja, a 39-oro dece zaštićeno je od dalje eksploatacije. Evropol je ovu akciju ocenio kao najveću operacija u kojoj su učestvovali njihovi eksperti za borbu protiv seksualne eksploatacije dece.
U okviru ove akcije Služba za borbu protiv visokotehnološkog kriminala je u saradnji sa Posebnim Odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapsila A. M. (28) i M. S. (35), zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnog lica za pornografiju. Osumnjičeni su, uz krivičnu prijavu, privedeni nadležnom tužilaštvu.
"Kidflix“ platforma je kreirana 2021. godine i ubrzo je postala jedna od najpopularnijih platformi među pedofilima. Za razliku od drugih platformi ove vrste, „Kidflix“ nije samo omogućio korisnicima da preuzmu ilegalni materijal, već i da „strimuju“ video datoteke, a plaćanje su vršili koristeći kriptovalute.
- Ministarstvo unutrašnjih poslova ističe da je borba protiv seksualne eksploatacije dece jedan od prioriteta u radu i da pripadnici Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala, Uprave za tehniku, svakodnevno rade na identifikaciji osoba povezanih sa ovom vrstom kriminaliteta i zaštiti bezbednosti dece na internetu- izjavio je ministar policije Ivica Dačić.
Preporučujemo
BIZARNA NEZGODA KOD VLADIČINOG HANA: Mladić pao sa mosta, zadobio teške povrede
07. 03. 2026. u 23:07
"AUDIJEM" ZAKAČIO KOLICA U KOJIMA JE BILA BEBA U OBRENOVCU: Dete prevezeno u bolnicu (VIDEO)
06. 03. 2026. u 20:44 >> 00:02
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)