"ŠTANCAO" AKITE I SREDNJEAZIJSKE OVČARE: Krivična prijava Lazarevčaninu zbog nelegalne uzgajivačnice (FOTO)
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Službe za suzbijanje kriminala, Policijske uprave u Valjevu i Uprave za veterinu, u saradnji sa osnovnim javnim tužilaštvima u Valjevu i Lazarevcu i osnovnim sudovima u Valjevu i Lazarevcu, izvršili su pretres stana i drugih prostorija koje koristi S. P. (44) iz Lazarevca, zbog sumnje da se neovlašćeno bavi odgajanjem skupocenih rasa pasa i njihovom prodajom.
Foto: MUP
Tom prilikom je zatečena nelegalna odgajivačnica pasa sa više različitih skupocenih rasa, koju je osumnjičeni posedovao bez odobrenja nadležnog organa.
Po nalogu tužilaštva, protiv osumnjičenog će biti podneta krivična prijava u redovnom postupku zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćeno bavljenje određenom delatnošću.
Ovom prilikom pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova presekli su još jedan lanac nelegalne trgovine životinjama.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova nastavljaju intenzivan rad na sprečavanju i otkrivanju krivičnih dela iz oblasti ekološkog kriminala, po principu nulte tolerancije, i apeluju na građane da prijavljuju sve slučajeve ekološkog kriminala.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)