MALOLETNICI ZAPALILI CRKVU U PRIZRENU: Kosovska policija tvrdi da je identifikovala počinioce
KOSOVSKA policija je saopštila da su identifikovana tri maloletnika koja su priznala da su počinila krivično delo podmetanja požara na vrata crkve Svetog Pantelejmona u Prizrenu.
Foto: Printskrin/ Kosovo Police
Iz Kosovske policije navode da su za podmetanje požara identifikovana tri maloletna lica, dvojica petnaestogodišnjaka i jedan trinaestogodišnjak.
-Osumnjičeni su saslušani u prisustvu socijalnog radnika i branioca. Isti su priznali krivično delo. U konsultaciji sa pritvorskim tužiocem, trojica osumnjičenih maloletnika pušteni su na slobodu u redovnom postupku, navodi se u saopštenju kosovske policije.
U noći između Vaskršnjeg ponedeljka i utorka nepoznata lica bacila su Molotovljev koktel na malu gradsku crkvu Sv. Pantelejmona u Prizrenu, sagrađenu u četrnaestom veku, u naselju Potkaljaja.
Vatra je ugašena intervencijom slučajnog prolaznika.
Unutrašnjost crkve Svetog Pantelejmona bila je zapaljena i u martovskom pogromu 2004. godine.
Preporučujemo
"POČINIOCI MORAJU DA ODGOVARAJU": Zijade osudila napad na crkvu u Prizrenu
19. 04. 2023. u 14:28
KANCELARIJA ZA KIM: Dok Kurti "čestita" Vaskrs, njegovi ekstremisti pale naše svetinje
18. 04. 2023. u 13:24
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (3)