TRAŽILI ŽENI ČAŠU VODE, PA JOJ UPALI U STAN I OPLJAČKALI JE: Grupa kradljivaca harala Beogradom

V.N.

20. 10. 2022. u 16:18

PRVO osnovno javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Prvom osnovnom sudu u Beogradu optužnicu protiv okrivljenih R. Š., T. Š., S. B. F. i K. Š. zbog postojanja opravdane sumnje da je okrivljena R. Š. učinila krivično delo teška krađa, u saizvršilaštvu sa okrivljenom T. Š., kao i krivično delo krađa u saizvršilaštvu sa okrivljenom K. Š. a okrivljeni S. B. F. krivično delo prikrivanje.

ТРАЖИЛИ ЖЕНИ ЧАШУ ВОДЕ, ПА ЈОЈ УПАЛИ У СТАН И ОПЉАЧКАЛИ ЈЕ: Група крадљиваца харала Београдом

Foto: Shutterstock/Ilustracija

 - Sprovedenom istragom tužilaštvo je utvrdilo da postoji opravdana sumnja da su okrivljene R. Š. i T. Š. u julu 2022. godine na štetu oštećene M. M. učinile krivično delo teške krađe, na taj način što su došle do njenog stana i zamolile je da im natoči flašu vode, nakon čega su ušle u stan i iz njega oduzele novac u iznosu od 350.000,00 dinara i 19.400,00 evra - saopštilo je Prvo osnovno javno tužilaštvo.

Takođe, okrivljene R. Š. i K. Š. se terete da su u avgustu ove godine na isti način pokrale Z. U. Iz njenog stana su odnele 48.700 dinara i više komada zlatnog nakita, a novac i nakit su potom predale okrivljenom S. B. F., nakon čega je on nakit ponudio na prodaju jednoj zlatari u centru grada, čime je učinio krivično delo prikrivanje. On je u prodaji sprečen od strane pripadnika Odeljenja za suzbijanje imovinskih delikata Uprave kriminalističke policije.

 - Okrivljeni su 30. avgusta po nalogu dežurnog zamenika javnog tužioca Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu zadržani od strane Odeljenja za suzbijanje imovinskih delikata Uprave kriminalističke policije i prilikom saslušanja pred tužilaštvom su iskoristili svoje zakonsko pravo da ne iznose odbranu - podseća tužilaštvo.

Nakon saslušanja, Prvi osnovni sud u Beogradu je okrivljenima na predlog tužilaštva odredio pritvor. U toku istrage ispitane su oštećene i još jedan svedok, pribavljeni su materijalni dokazi, naređeno je vršenje komparativnog veštačenja, a preduzete su i dokazne radnje prepoznavanja okrivljenih R. Š., T. Š. i K. Š. od strane oštećenih.

 - Nakon razmatranja i ocene svih dokaza, tužilaštvo je podiglo optužnicu protiv okrivljenih zbog postojanja opravdane sumnje da se u njihovim radnjama stiču sva obeležja krivičnih dela koja su im stavljena na teret, a u kojoj je predložilo sudu da ih nakon održanog glavnog pretresa oglasi krivim i osudi na zatvorske kazne, kao i da okrivljenima R. Š. i K. Š. produži pritvor jer postoje osobite okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo - navodi se u saopštenju Prvog osnovnog javnog tužilaštva.

(Kurir)

BONUS VIDEO:

"JOŠ SE TRESEM, SVUDA U ZGRADI JE KRV": Stanari zgrade u Nišu uznemireni nakon ranjavanja policajca

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

Addiko Bank Srbija ostvarila rekordne rezultate i sprovela sveobuhvatnu transformaciju poslovanja