JOŠ DVA MESECA ZA DARKA ELEZA: Tužilaštvo BiH traži produženje pritvora
TUŽILAC iz Posebnog odseka za organizovani kriminal, privredni kriminal i korupciju, uputio je Sudu BiH predlog za produženje pritvora za osumnjičenog Elez Darka za još dva meseca, otkriva za “Novosti” mr Boris Grubešić, portparol Tužilaštva BiH,.
Foto: Tužilaštvo BiH
Elezu je pritvor određen 05. marta, "zbog opasnosti od bekstva, opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao ometati istragu, prikrivati dokaze i činiti utiacaj na svedoke i saučesnike, kao i da bi boravkom na slobodi mogao da počini novo krivično delo ili završi započeto". Pritvor mu je odredio sudija za predhodni postupak, na zahtev Tužilaštva BiH, posle izručenja BiH iz Srbije, gde je bio u esktradicionom pritvoru.
- Produženje pritvora zatraženo je radi neometanog nastavka istrage u ovom predmetu, koju Tužilaštvo BiH vodi zajedno sa MUP RS, Državnom agencijom za istrage i zaštitu-SIPA, Agencijom za forenzička ispitivanja i veštačenja, kao i drugim policijskim i bezbednosnim agencijama u Bosni i Hercegovini i regionu, u okviru predmeta Belivuk, “Kavački klan” - kažu u Tužilaštvu BiH.
Tužilaštvo BiH i partnerske policijske i bezbednosne agencije, nakon izručenja osumnjičenog Bosni i Hercegovini, preduzele su niz istražnih aktivnosti, koje se odnose na Eleza i veći broj sa njim povezanih osoba, pa je, uz predlog pritvora dostavljena, dodatna dokumentacija, uključujući i izjave većeg broja svedoka.
- Nadalje, produženje pritvora zatraženo je i zbog saznanja o pretnjama i zastrašivanjima svedoka u predmetu - ističu u Tužilaštvu BiH. Tužiteljstvo BiH vodi istragu koja se odnosi na osumnjičenog Elez Darka i više drugih osoba, osumnjičenih za krivična dela - organizovani kriminal i u vezi sa teškim ubistvom , dogovorom za činjene krivičnog dela iznude I ugrožavanja bezbednosti.
Predlog za produženje pritvora upućen je Sudu BiH.
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)