DUG PUT DO MORA, ČEKAJU SE SERTIFIKATI: Građani Srbije i dalje ne znaju kako će ovog leta u Grčku

SRBI kao "zapete puške" čekaju kada će i pod kojim uslovima moći da putuju u Grčku.

ДУГ ПУТ ДО МОРА, ЧЕКАЈУ СЕ СЕРТИФИКАТИ: Грађани Србије и даље не знају како ће овог лета у Грчку

Foto Tanjug

I dok je građanima do odmora, vlasnici turističkih agencija su pred "pucanjem", jer se sezona približava, a i dalje ništa od ideje kako će moći da rade.

Nedavni razgovori ministara turizma Srbije i Grčke vodili su ka tome da međusobno budu priznati sertifikati o vakcinaciji ili da se rade testovi. Bilo je reči o PCR ili čak antigenskim, koji bi se uzimali na samoj granici. Onda se juče pojavila informacija da je pitanje dana kada će građani Srbije moći u Grčku uz potvrdu o vakcini ili samo antigenski test na granici.

Ipak, niko od nadležnih u Ministarstvu turizma nije mogao da nam potvrdi ovu informaciju.

- Postoji priča da bi Grci mogli zvanično da saopšte uslove putovanja na predstojećem onlajn sajmu turizma u Berlinu - kazao nam je Aleksandar Seničić, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije.

- Zvaničnih informacija i dalje nema. Normalno je da se uvedu sertifikati za one koji su primili vakcine, ali i da dozvole PCR ili antigenske testove.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

NAKON PRESTANKA RADA NA RTS-U: Oglasila se Kosjerina, evo gde se nalazi (FOTO)