ZA NEKOLIKO DANA NIŽE CENE ZA PRIKLJUČAK NA GAS Evo koliko će se smanjiti troškovi
TROŠKOVI priključka na gas će za nekoliko dana biti niži za oko 100.000 dinara po domaćinstvu.
Foto Tanjug
Ovo je izjavila premijerka Ana Brnabić ističući da je to veliki podsticaj svim građanima da se priključe na gasovodnu mrežu i da se smanji broj individualnih ložišta koja su, takođe, jedan od ogromnih zagađivača vazaduha u Srbiji.
-Završili smo rad i u narednih nekoliko dana biće objavljeno u Službenom glasniku da se smanjuju troškovi priključka – istakla je Brnabićeva. - Oni će biti niži za oko 100.000 dinara.
Povoljniju cenu uvođenja plavog energenta omogućila je Izmena pravilnika o posebnoj vrsti objekata i posebnoj vrsti radova. To je bilo neophodno jer su troškove domaćinstava značajno uvećavale takse lokalnih samouprava, koje su se kretale od 400 do 1.300 evra. Stupanjem na snagu ovog pravilnika građani će plaćati nižu cenu priključivanja od dosadašnje, koja je iznosila i do 200.000 dinara.
Preporučujemo
HRVATSKI INDEKS: Svuda po Hrvatskoj nestašica goriva! Nema ni u Zagrebu
23. 03. 2026. u 19:34
NAKON TRAMPOVE NAJAVE O SMIRIVANjU RATA SA IRANOM: Cena zlata oko 4.430 dolara po unci
23. 03. 2026. u 19:10
BEOGRADSKA BERZA PROMETOVALA 17,78 MILIONA: Evo ko se našao na listi dobitnika
23. 03. 2026. u 18:23
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)