ČUVENA KOMPANIJA ZATVARA SVOJU FABRIKU U NEMAČKOJ: Kupci su šokirani i ne razumeju ovaj korak
STOTINE radnika suočava se s neizvesnom budućnošću dok kultni prehrambeni brend Danone zatvara fabriku u Nemačkoj. Ova odluka ne utiče samo na radnike. Kupci su takođe šokirani i ne razumeju ovaj korak.
Foto: Profimedia
Stotine radnika suočava se s neizvesnom budućnošću dok kultni prehrambeni brend Danone zatvara fabriku u Nemačkoj. Ova odluka ne utiče samo na radnike. Kupci su takođe šokirani i ne razumeju ovaj korak.
Minimalna satnica i sigurnosni standardi, ravnoteža između poslovnog i privatnog života i uživanje u radu – legitimni interesi radnika u Nemačkoj suprotstavljeni su upozorenjima velikih korporacija. Već neko vreme velike korporacije se žale da je Nemačka jednostavno preskupa kao poslovna lokacija.
Čak 14 odsto kompanija koje su učestvovale u istraživanju izjavilo je da razmatraju odlazak iz Nemačke ako nivo troškova ostane nepromenjena. To predstavlja značajan dodatni teret za korporacije, zbog čega se osećaju preopterećeno. Teško je utvrditi koliko kompanija zapravo napušta Nemačku zbog faktora troškova. Ipak, uprava to navodi kao jedan od glavnih razloga.
"Jednostavno više nije profitabilna"
To bi trebalo da se dogodi do kraja 2026. godine. Odluka utiče na 230 radnika koji rade u mlekari. Danone opravdava odluku time što fanrika više nije profitabilna.
Foto: Profimedia
Prošle godine iskorišćenost kapaciteta već je bila samo upola manja od one iz 2019. Kako bi ostali konkurentni, ova je odluka morala biti donesena, navode u saopštenju. Ali Danone ima još jedan problem s fabrikom u Ohsenfurtu. Troškovi tamo – za razliku od drugih evropskih lokacija – jednostavno su previsoki, piše Fenix magazin.
I tako se još jedna međunarodna kompanija žali na visinu troškova u Nemačkoj. Uprkos svemu, postoje i dobre vesti: kompanija namerava da nastavi ulaganja u fabriku u Fuldi.
Trenutno tamo radi oko 600 radnika. Samo će vreme pokazati šta zatvaranje u Ohsenfurtu znači za sam grad i za otprilike 70 mlekara koji imaju ugovor s ovom fabrikom, zaključuju nemački mediji.
Preporučujemo
DRUGI POKUŠAJ PRODAJE STUP „VRŠAC“: Cena povećana, ponude se primaju do 21. aprila
10. 03. 2026. u 19:37
MINISTRI ENERGETIKE G7: Odložili odluku o oslobađanju strateških rezervi
10. 03. 2026. u 17:10
POSLEDICE NAPADA NA IRAN: Sankcije protiv Rusije izgorele u Ormuskom moreuzu
10. 03. 2026. u 16:57
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)