STIGLE PRVE TREŠNJE Ovo je cena na pijacama: "Za te pare kupite ceo ručak u restoranu"
IAKO proleće još nije stiglo, trešnje su se već pojavile na pijacama u Hrvatskoj. Međutim, po ceni od 35 evra za kilogram, ovo voće u februaru nije dostupno svima i malo ko će ga osim najbogatijih kupiti. Naime, za tu sumu moguće je otići na ručak u restoran ili kupiti 2 kilograma dobrog mesa.
Privatna arhiva
„Za 28 evra možete kupiti pet kilograma sardina i nahraniti ceo komšiluk“, rekla je Marija, prodavačica riblje pijace.
Uprkos visokim cenama, svaka roba ima svog kupca. "Ovde sam samo jedan dan." „Podeliću ih sa prijateljem i uporediti ih sa onima iz Mičigena“, objasnila je Vanda iz SAD.
Trešnje su omiljeno voće koje se u Hrvatskoj tradicionalno konzumira u prolećnim i letnjim mesecima. Sezona domaćih trešanja obično počinje sredinom maja i traje do kraja juna. Tokom ovog perioda, cene trešanja variraju u zavisnosti od vremenskih uslova, berbe i potražnje na tržištu.
U maju prošle godine trešnje su se na zagrebačkim pijacama prodavale od 4 do 10 evra po kilogramu, u zavisnosti od kvaliteta i lokacije prodaje. U istom periodu na splitskim pijacama cene su dostizale i do 12 evra po kilogramu. Cene u prodavnicama su uglavnom bile nešto niže.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)