NOVI IZNOSI ZA UPLATE DOPRINOSA VAŽE OD NOVE GODINE: Najniži je 45.950 dinara, a evo koja je gornja granica
U SRBIJI će u 2025. iznos najniže mesečne osnovice na koju će se obračunavati i plaćati doprinosi za obavezno socijalno osiguranje biti 45.950 dinara, a najviše 656.425 dinara, objavljeno je u Službenom glasniku.
Foto: D. Milovanović
Ministarstvo finasija je objavilo u Službenom glasniku i da je 45.950 dinara najniža mesečna osnovica na koju se obračunavaju i plaćaju doprinosi za obavezno socijalno osiguranje za samostalne umetnike, sveštenike, verske službenike i poljoprivrednike za 2025.
Objavljeno je i da je najviša godišnja osnovica doprinosa za obavezno socijalno osiguranje za 2025. iznosi 7.877.100 dinara.
U 2024. najniža mesečna osnovica doprinosa na koju se obračunavaju i plaćaju doprinosi za obavezno socijalno osiguranje koja uključuje i samostalne umetnike, sveštenike, verske službenike i poljoprivrednike je 40.143 dinara, a najviša mesečna osnovica je 573.470 dinara.
Najviša godišnja osnovica doprinosa za obavezno socijalno osiguranje za 2024. godinu iznosi 6.881.640 dinara.
(Kurir)
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)