SAD I KINA: Razmatraju povećanje komercijalnih letova među tim zemljama
SAD i Kina saglasile su se da razmotre povećanje komercijalnih letova između dve zemlje kako bi “poboljšale međuljudske kontakte", izjavio je danas pomoćnik državnog sekretara SAD za pitanja Istočne Azije i Pacifika Danijel Kritenbrink.
Foto: Tanjug/AP
Obraćajući se novinarima ispred Centra za strateške i međunarodne studije u Vašingtonu, rekao je da su se dve zemlje složile “da gledaju na postepeno povećanje broja komercijalnih letova između SAD i Kine”, rekavši da je bilo oko 350 letova nedeljno između SAD i Kine pre izbijanja pandemije virusa kovid19, u poređenju sa 24 nedeljno, koliko ih je sada, prenosi Rojters.
-Mislim da možemo bolje, rekao je on i dodao da je sporazum postignut tokom posete državnog sekretara Entonija Blinkena Kini ranije ovog meseca, kada su se Peking i Vašington složili da je potrebno da stabilizuju odnose.
Kritenbrink je rekao da želi da vidi "preokret u ravnoteži" u broju kineskih studenata u SAD i američkih studenata u Kini, rekavši da trenutno ima 300.000 kineskih studenata na 350 američkih studenata.
Rojters podseća da je nedugo nakon Blinkenove posete, američki predsednik Džozef Bajden nazvao kineskog predsednika Si Đinpinga diktatorom.
Neposredno nakon početka pandemije kovid19 2020. godine, dve zemlje su ograničile letove i putovanja kako bi sprečile širenje te bolesti, a vazdušni saobraćaj od tada nije u potpunosti obnovljen.
Preporučujemo
SAD I KINA DOGOVORILE NASTAVAK RAZGOVORA: Tačke najozbiljnijeg neslaganja
18. 06. 2023. u 22:45
IMAO ISCELITELjSKE MOĆI: Slavimo Vidovdan, a znamo li ko je bio Sveti Vid?
28. 06. 2023. u 20:36
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)