ANALIZA CENA POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA: Evo u kom gradu se najviše plaća na pijacama
CENE povrća, voća, mesa, mleka i jaja drastično su se razlikovale od grada do grada i tokom avgusta. Kako je pokazao poslednji Izveštaj Republičkog zavoda za statistiku, u prvoj nedelji ovog meseca, cene na malo poljoprivrednih proizvoda varirale su između prodavnica i pijaca.
Foto: A. Klisurić
Beograd je na vrhu po cenama dobrog dela hrane, u odnosu na još 16 mesta koja se statistički obrađuju.
Dok je najjeftiniji krompir u Zaječaru po ceni od 45 dinara, najskuplji kilogram ovog povrća upravo je u prestonici i košta 80 dinara. U glavnom gradu je najviša i cena očišćenih oraha 1500 dinara, a U Zaječaru 600 dinara.
Kilogram limuna u prestonici košta 250 dinara, a u Nišu 140. Lubenica je u Beogradu 50 dinara, što je dvostruko skuplje nego u Valjevu. Najskuplja jaja od gotovo 19 dinara su u Beogradu, a u Vranju najjeftinija - 10 dinara.
Najskuplji pasulj prodaje se u Novom Pazaru za 500 dinara, a najpovoljniji u Šapcu, po 199 dinara po kilogramu. Kupus je u Vranju 45, a Pančevu 100 dinara po kilogramu, jabuke u Valjevu 59, a Smederevu 159 dinara.
Banane u Novom Pazaru koštaju 90, a u Novom Sadu 155 dinara. najviše se isplati kupovina domaćeg sira u Kraljevu - po ceni pod 230 dinara po kilogramu, dok je ovaj mlečni proizvod papren u Novom Pazaru gde košta 590 dinara.
Preporučujemo
ZBOG NAPADA NA BRODOVE SKOČILA CENA NAFTE: Svet u strahu od prekida snabdevanja
07. 07. 2026. u 21:07
SJAJNE VESTI ZA POLjOPRIVREDNIKE: Beograd raspisao pet javnih poziva
07. 07. 2026. u 15:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)