Marko Čadež, prvi polaznik iz Srbije na francuskom Ekol politeknik
NAJELITNIJA obrazovna institucija u Francuskoj Ekol politeknik (École polytechnique) dobila je i prvog polaznika iz Srbije – Marka Čadeža, predsednika Privredne komore Srbije.
Foto: PKS
Čadež je jedan od 60 polaznika vodećeg i najznačajnijeg programa na ovom fakultetu, međunarodnog liderskog programa (Executive Master) iz oblasti tehnologije i nauke. Program se sprovodi zajedno sa američkim univerzititema Berkli i Kolumbija, singapurskim Univerzitetom za menadžment i Tehnološkim univerzitetom iz Minhena.
Na liderski program Ekol politeknik svake godine konkuriše nekoliko hiljada kandidata iz čitavog sveta, ali nakon rigoroznog procesa i tri selekciona ispita samo 60 kandidata dobije priliku da učestvuje u ovom programu.
Marko Čadež je prvi kandidat iz Srbije koji je do sada primljen na ovaj liderski program.
U okviru ovog programa za lidere predaju nobelovci, renomirani profesori različitih svetskih fakulteta i međunarodni eksperti.
Ekol politeknik osnovan je krajem 18. veka u vreme Napoleona sa ciljem da obezbedi nove i kvalitetne lidere Francuske Republike.
Ragniran je kao četvrta obrazovna institucija u svetu čiji su bivši studenti generalni direktori najuspešnijih svetskih kompanija.
Među alumnistima ovog fakulteta su i brojni evropski premijeri, ministri, upravnici naučnih instituta, istraživači, umetnici.
Preporučujemo
NIJE SAMO PAPIR, KARTON I PLASTIKA: Šta sve može da ide u energanu po novim pravilima
22. 01. 2026. u 12:04
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)