DA LI JE SRBIJA SPREMNA ZA UVOĐENJE KOVID-PASOŠA? Premijerka Brnabić dala odgovor na goruće pitanje
PREMIJERKA Srbije Ana Brnabić danas je komentarisala ideju o uvođenju kovid-pasoša u Evropi.
Tanjug
- Uvođenje kovid pasoša za putovanja suprotno je svakoj evropskoj vrednosti, osnovnim evropskim vrednostima, slobodi kretanja i pravu na izbor – izjavila je danas premijerka Srbije Ana Brnabić.
Ona je istakla da je stopostotno za vakcinaciju, ali smatra da bi ljudi morali da imaju pravo izbora.
- Kovid pasoši diskriminišu ljude koji iz zdravstvenih ili nekih drugih razloga ne mogu da se vakcinišu – istakla je Brnabić.
- Nisam očekivala takvu odluku Evropske unije i nadam se da ona nije finalna, ali ako bude finalna mi smo od prvog dana spremni za tako nešto. Ukoliko se uvedu kovid pasoši, naš informacioni sistem to može da podrži - rekla je premijerka Brnabić.
(Srbija danas)
Preporučujemo
BRNABIĆ UOČI SEDNICE KRIZNOG ŠTABA: Otkrila da li očekuje pooštravanje mera
28. 02. 2021. u 12:25
CIFRE ZABRINjAVAJU: Đerlek o novim merama - "Ne možemo očekivati brz efekat"
28. 02. 2021. u 09:42
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (1)