USVOJEN STATUT: Nastavno-naučno veće Filološkog fakulteta u Beogradu usvojilo predlog
NASTAVNO-naučno veće Filološkog fakulteta u Beogradu usvojilo je predlog Statuta koji će biti upućen Savetu fakulteta na razmatranje i usvajanje.
Foto: Google printscreen
Za usvajanje dokumenta glasalo je 227 članova NNV, jedan je bio protiv, 12 uzdržano, a četrdesetak nije glasalo.
Oko Statuta vladaju sporenja, pa v.d. dekanski kolegijum saopštava da tekst koji se upućuje Savetu na razmatranje i usvajanje ima neke propuste i protivrečnosti, te de je glasanje o amandmanima na nacrt Statuta proteklo uz pritiske i zastrašivanja neistomišljenika.
Grupa profesora koji imaju suprotno mišljenje od uprave fakulteta smatra da Statat usvojen regularno i ne isključuj emogućnost da će uprava pokušati da ovaj dokument obori na Savetu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
IMATE KLIMU NA FASADI? Evo kolika je kazna i do kog datuma morate da je uklonite
20. 07. 2026. u 12:51
DA LI STE ZNALI? Postoji alternativni put do Grčke, prolazi se očas posla
20. 07. 2026. u 12:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (1)