ISPLATA U NAJKRAĆEM ROKU: Novčana pomoć Srbima u zatvorima na KiM, žrtvama političkog progona
VLADA Srbije usvojila je danas Zaključak kojim se usvaja mera isplate jednokratne novčane pomoći u iznosu od po 300.000 dinara licima koja se nalaze u zatvorima i sudskim pritvorima privremenih institucija samouprave u Prištini u AP Kosovu i Metohiji.
Nikola Fifić
U saopštenju Vlade Srbije navodi se da se radi o licima protiv kojih se vode montirani krivični postupci za navodno počinjene zločine tokom oružanih sukoba 1998-1999. godine nad Albancima na teritoriji AP Kosovo i Metohija, kao i u drugim montiranim krivičnim postupcima koji su pokrenuti u cilju političkog progona.
- Na ovaj način biće obezbeđena jednokratna finansijska pomoć u iznosu od po 300.000 dinara za lica koja se po ovim osnovama nalaze u zatvorima i sudskim pritvornim jedinicama na Kosovu i Metohiji, a prema evidenciji Kancelarije za Kosovo i Metohiju - navodi se u saopštenju.
Dodaje se da će isplata ove jednokratne pomoći biti realizovana u najkraćem mogućem roku.
(Tanjug)
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)