IZMERENO SKORO 40 STEPENI: Ovo je bio najtopliji srpski grad u 16 časova
BANATSKI Karlovac je najtopliji grad u Srbiji gde je živa u termometru u 16.00 časova pokazala 39 stepeni Celzijusa.
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
Slede Sombor i Smederevska Palanka sa 38 stepeni, dok je u Paliću, Novom Sadu, Zrenjaninu, Kikindi izmereno 37 stepena Celzijusa, pokazuju podaci na sajtu Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Za stepen manje izmereno je u Beogradu, Loznici i Velikom Gradištu. Prema podacima RHMZ-a najniža temperatura je na Kopaoniku gde je izmereno 23 stepeni Celzijusa.
Prema prognozi RHMZ u drugoj dekadi jula se nastavlja jak toplotni talas sa maksimalnom temperaturom od 35 do 40 stepeni i uz tropske noći u urbanim sredinama.
Nakon 17. jula na severu Srbije, a od 20. jula u svim krajevima manji pad temperature za oko 5 stepeni. Uprkos manjem osveženju, s velikom verovatnoćom će se produžiti period sa tropskim danima (u većim urbanim sredinama i tropskim noćima) uz deficit padavina.
Sutra će biti sunčano i veoma toplo, najniža temperatura biće od 17 do 26 stepeni, a najviša od 35 do 40 stepeni.
U Beogradu se sutra očekuje sunčano i veoma toplo vreme, najniža temperatura biće od 21 do 26 stepeni, a najviša oko 38 stepeni.
Prema prognozi RHMZ, i narednih sedam dana očekuje se pretežno sunčano vreme uz najvišu dnevnu temperaturu u većini mesta od 35 do 40 °C i uz tropske noći u urbanim sredinama.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: PRIČA O NAJSTARIJEM SRPSKOM KRSTU
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (1)