OLUJA IZ BEOGRADA IDE KA OVIM GRADOVIMA: Očekuju se obilniji pljuskovi
U OVOM trenutku Beograd se nalazi na udaru grmljavinske oluje sa obilnim pljuskovima i grmljavinom. Ova oluja veoma brzo će proći preko Beograda i nastaviti put dalje prema istoku.
FOTO TANJUG/ TARA RADOVANOVIĆ
Nakon Beograda, na udaru ove grmljavinske oluje vrlo brzo naći će se Pančevo, a potom i Vršac.
Ovog prepodneva kiša i pljuskovi sa grmljavinom doneli su osveženje severnim predelima Srbije, naročito Vojvodini, gde su temperature opale i za 10 stepeni.
U narednim satima širom severne i zapadne Srbije biće svežije sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom, tokom poslepodneva pljuskovi sa grmljavinom zahvatiće i centralne predele Srbije.
Biće uslova i za grmljavinske nepogode.
Na jugu i istoku Srbije ostaće sunčano i tropski toplo.
Nakon aktuelne grmljavinske oluje, u Beogradu sledi njen prestanak, a potom će oko 13 časova oblačni sistem iz Podrinja preko Mačve i Srema stići do glavnog grada i doneti kišu i pljuskove, ali bez oluja.
Nestabilno vreme očekuje se u Srbiji sve do petka, a stabilizacija vremena sledi od vikenda.
BONUS VIDEO: Stravično nevreme u Beogradu - Munje paraju nebo
(Telegraf)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)