DANAS SUNČANO I OSETNO TOPLIJE: Detaljna vremenska prognoza za ponedeljak, 24. jul

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

24. 07. 2023. u 01:00

U VEĆEM delu zemlje sunčano i osetno toplije, a krajem dana i u toku noći u Bačkoj i Banatu moguća je izolovana pojava pljuskova i grmljavine.

ДАНАС СУНЧАНО И ОСЕТНО ТОПЛИЈЕ: Детаљна временска прогноза за понедељак, 24. јул

Foto: D. Milovanović

Najniža temperatura od 16 do 22, a najviša od 34 do 37 stepeni.

Vetar slab i umeren, zapadni i jugozapadni, uveče u skretanju na jugoistočni.

Vreme u Beogradu

I u glavnom gradu sunčano i toplije. Najniža temperatura oko 22, a najviša oko 36 stepeni. Vetar slab i umeren, zapadni i jugozapadni, uveče u skretanju na jugoistočni.

Prognoza za narednih sedam dana

U utorak u većem delu sunčano i još toplije — u centralnoj i južnoj Srbiji sa maksimalnom temperaturom od 37 do 40 stepen.

Krajem dana na severu, a u sredu i u ostalim krajevima nagla promena vremena uz kišu, pljuskove, grmljavinu i pad temperature za oko 15 stepeni.

U zoni grmljavinskih razvoja očekuju se grad, kao i olujni vetar koji kratkotrajno može dostizati i udare orkanske jačine.

U četvrtak razvedravanje uz pojačan severozapadni vetar i osetno svežije, a uz više promenljive oblačnosti samo će sredinom dana i posle podne lokalno biti uslova za kratkotrajnu kišu. Maksimalna temperatura od 23 do 27, samo na istoku i jugu zemlje još ponegde do 30 stepeni.

U petak i subotu, 28. i 29. jula, jutra sveža, tokom dana sunčano i umereno toplo. Novo prolazno naoblačenje s kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom očekuje se u subotu krajem dana na severu, a u nedelju, 30. jula, i u ostalim krajevima.

U ponedeljak pojačan severozapadni vetar, uz postepeno razvedravanje sa severa.

BONUS VIDEO: DA OVOLIKO SVE UBIJE? Jezive posledice grada u selu Medveđa kod Trstenika, meštani očajni

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

PUNI GORČINE I MRZOVOLJE: Ovo su TRI najnegativnija horoskopska znaka