GAŠIć U ZALTIBORSKOM OKRUGU: Vatrogasci sve potrebniji
MINISTAR unutrašnjih poslova Bratislav Gašić otvorio je danas u Brodarevu novoizgrađeni objekat Vatrogasno-spasilačkog odeljenja što je od velikog značaja sa aspekta zaštite i bezbednosti stanovnika Brodareva, kao i okolnih mesta, jer se u značajnoj meri smanjuje vreme reagovanja vatrogasaca-spasilaca u slučaju nesreća, kao i drugih vanrednih događaja.
Foto Tanjug
- Jedan od odličnih načina kako možemo brzo da pomognemo Sektoru za vanredne situacije jeste upravo primer Brodareva gde je lokalna samouprava izdvojila značajna sredstva da se izgradi nova vatrogasno-spasilačka zgrada, a Ministarstvo unutrašnjih poslova je opremilo i dovezlo nova vozila koja će biti na usluzi građanima ovog dela Srbije - izjavio je ministar Gašić.
Ministar je istakao značaj zajedničkog rada i najavio da će se u narednom periodu razgovarati sa svim lokalnim samoupravama o tome gde se još u Srbiji može uraditi ovo što je to urađeno u Brodarevu:
- Klima se promenila. Važnost vatrogasaca-spasilaca svakim danom raste i moja neizmerna zahvalnost svima njima koji daju sebe da spasu i živote i imovinu građana Republike Srbije.
Drago Popadić, predsednik opštine Prijepolje zahvalio se MUP-u i Sektoru za vanredne situacije i naglasio značaj izgradnje objekta Vatrogasno-spasilačkog odeljenja u Brodarevu zbog brže zaštite i bezbednosti stanovnika ovog naselja i okolnih mesta udaljenih više od 20 kilometara od Prijepolja.
Tokom posete Zlatiborskom okrugu, ministar Gašić obišao je i Policijsku upravu u Užicu.
Preporučujemo
IZNENAĐUJUĆI PODACI NOVIH ISTRAŽIVANjA: Mladi će raditi poslove koji još nisu izmišljeni
24. 12. 2025. u 16:10
VELIKE GUŽVE NA ULICAMA BEOGRADA: Mostovi "zatvoreni", Autokomanda začepljena (FOTO)
24. 12. 2025. u 16:02
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)