AUTO-PUTEM DANAS OD 15 ČASOVA: Posle curenja amonijaka, uspostavlja se normalan saobraćaj kod Pirota
SAOBRAĆAJ na auto-putu Niš-Dimitrovgrad kod Pirota, koji je zbog curenja amonijaka iz iskliznutog vagona privremeno bio obustavljen, ponovo će biti uspostavljen danas od 15 sati.
Foto Printskrin youtube/Magyar Építők
Ministar saobraćaja Goran Vesić je doneo rešenje kojim se dozvoljava funkcionisanje saobraćaja na auto-putu na deonici Niš-Dimitrovgrad nakon što je ranije danas Operativni štab za zaštitu i spasavanje od tehničko-tehnoloških nesreća doneo Zaključak da su se stvorili uslovi da se saobraćaj ponovo uspostavi.
Saobraćaj na toj deonici krenuće danas u 15 sati, važno je bilo da se steknu svi uslovi kako bi saobraćaj bio pušten, sigurni da ljudski životi nisu ugroženi, rekao je ministar Vesić.
Saobraćaj na toj deonici zatvoren je 25. decembra 2022. godine zbog akcidenta izlivanja amonijaka iz prevrnute vagon cisterne u blizini mesta Staničenje kod Pirota.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)