ALEKSANDAR DRAŽIĆ JE STIGAO U DOMOVINU! Nisam još uvek svestan da sam došao kući, da stojim na tlu Srbije (FOTO)

В.Н.

15. 04. 2022. u 00:56

SAGA oko povratka jagodinskog vozača Aleksandra Dražića je završena.

АЛЕКСАНДАР ДРАЖИЋ ЈЕ СТИГАО У ДОМОВИНУ! Нисам још увек свестан да сам дошао кући, да стојим на тлу Србије (ФОТО)

Foto I. Marinković

Posle skoro dva meseca konačno je iz Ukrajine preko Poljske stigao u Beograd.

- Nisam još uvek svestan da sam se konačno vratio kući, da stojim na tlu Srbije, i da nisam više u onom paklu i užasu. Još sam preplašen, ne znam gde, šta i kako - rekao je sinoć, po sletanju na aerodrom Nikola Tesla, Aleksandar Dražić, vozač kamiona koji je u Ukrajini bio blokiran 49 dana, zatekavši se kada je rat počeo u mestu Semipolki nedaleko od Kijeva.

Ovaj Jagodinac bio je blokiran u Ukrajini od početka ratnih sukoba. Nalazio se u skloništu tridesetak kilometara severno od Kijeva.

Njega je preuzela po prelasku poljsko-ukrajinske granice, kako su rekli u Ministarstvu saobraćaja koje je organizovalo izvlačenje, naša ambasada u Varšavi.

BONUS VIDEO: ISPOVEST VOZAČA ALEKSANDRA DRAŽIĆA: Mojih 49 dana u paklu Ukrajine

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

MIŠLJENJA SU OPREČNA: Da li zaista ovaj jezik koristi najviše poslovnih ljudi?