KAKO SE POPUNJAVA ZAHTEV ZA PENZIONERSKU KARTICU: Potrebna su ova tri podatka
PRIJAVA za penzionerske kartice počinje danas, a najstariji će za njih moći da se prijave na sajtu Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) ili u filijalama Fonda PIO.
Foto: Printskrin
Kartice će najstarijima omogućiti popuste pri kupovini i plaćanju usluga, a kako je ranije najavljeno, njihovo korišćenje počeće od oktobra.
Tom karticom penzioneri i korisnici ostalih prava iz penzijskog i invalidskog osiguranja će imati popuste i pogodnosti koje će moći da koriste od 1. oktobra ove godine.
Karticu će izdavati Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje, a danas od 12 do 14 časova na Trgu republike u Beogradu biće održana javna promocija tog pesonalizovanog dokumenta.
Biće upućen i javni poziv društveno odgovornim kompanijama da se uključe u projekat penzionerske kartice.
Personalizovane penzionerska kartica izdavaće se na osnovu elektronski podnetog zahteva, koji se može uputiti na zvaničnom sajtu Fonda www.pio.rs ili u organizacionoj jedinici Fonda.
Elektronski zahtev popunjava se veoma jednostavno, jednim klikom, i potrebna su 3 lična podatka - JMBG broj, broj telefona i mejl adresa.
Foto: Printskrin
BONUS VIDEO: Siniša Mali - Srbija je na sigurnom putu
Preporučujemo
VREMENSKA PROGNOZA ZA SREDU, 15. MART: Oblačno sa kišom uz osetan pad temperature
15. 03. 2023. u 01:00
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)