ZBOG VISOKIH DOZA: Francuska zabranjuje nikotinske kesice

Ивана Ковачић
Ivana Kovačić

17. 11. 2024. u 06:45

FRANCUSKA planira da zabrani nikotinske kesice, popularne među mlađom populacijom, zbog količine nikotina koje sadrže, izjavila je ministarka zdravlja Ženevjev Darijesek.

ЗБОГ ВИСОКИХ ДОЗА: Француска забрањује никотинске кесице

Foto Shutterstock

Ona je za "Parizijen" rekla da su to opasni proizvodi jer sadrže visoke doze nikotina, dodajući da će zabrana biti objavljena u narednim nedeljama.

Ministarka Darijesek je upozorila da je marketing ovog proizvoda usmeren na mlade ljude, a da je cilj zabrane zaštita mlađih generacija.

- Veoma sam zabrinuta jer centri za kontrolu trovanja primaju sve više poziva od tinejdžera zbog akutnih nikotinskih sindroma, ponekad teških, u vezi sa konzumiranjem kesica - istakla je.

Nikotinske kesice su male kese sa nikotinom, aromama i biljnim vlaknima koje se stavljaju ispod usne, a reklamirane su kao alternativa cigaretama.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

BRISEL ODMAH KRENUO SA UCENAMA: Mađaru stiglo 27 zadataka od EU