UMESTO RASPRAVE - HAOS: U Skupštini Crne Gore dan protekao u znaku incidenta u režiji opozicije
PONOVO su incidenti obeležili rad Skupštine Crne Gore. Poslanici opozicije predvođeni Demokratskom partijom socijalista pokušali su da blokiraju rad parlamenta, nezadovoljni odlukom da se raspravlja o amandmanima na zakone o unutrašnjim poslovima i Agencije za nacionalnu bezbednost koje je Vlada dan ranije utvrdila i odmah poslala u skupštinsku proceduru.
Skupština CG
Oni su izašli do stola predsedavajuće potpredsednice parlamenta Zdenke Popović, kako bi sprečili raspravu.
Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović obrazložio je predlog zakona o zapaljivim tečnostima i gasovima a njegovo izlaganje ometali su opozicionari koji su galamili i rukama lupali o sto predsedavajuće Popović. Šaranović je kazao da se ovim zakonskim tekstom stvaraju preduslovi da Crna Gora ispuni obaveze iz završnih merila.
Nakon što je pitala da li još neko želi da se izjasni, potpredsednica parlamenta je konstatovala da je rasprava po ovoj tački dnevnog reda završena, potom dala pauzu uz najavu da će glasanje biti u 20 časova.
Posle kraće pauze, ministar pravde Bojan Božović pokušao je da obrazloži predlog zakona o ANB-u, ali su ga u tome omeli bukom poslanici DPS i Socijaldemokrata koji su ga opkolili, dok je poslanik DPS Andrija Nikolić prišao i rukom mu pokrio mikrofon.
Napad
POSLANIK PES-a Vasilije Čarapić napisao je na mreži Iks da će ostati zapisano da je na putu ka članstvu Crne Gore u EU, opozicija u godini kada je trebalo zatvoriti poglavlja 23 i 24, izvršila napad na ministra pravde Bojana Božovića.
- Toliko o njihovoj "konstruktivnosti" - naveo je Čarapić.
- Zaključi raspravu, kazao je više puta Boban Stanišić, generalni sekretar Skupštine potpredsedniku parlamenta Borisu Pejoviću, koji je to učinio i konstatovao da je pretres završen i da će se o njemu poslanici naknadno izjasniti.
Opozicija je na početku sednice tražila da se odloži rasprava o amandmanima na predložene zakone o ANB-u i MUP-u. Poslanik SD-a Boris Mugoša konstatovao je da amandmani nisu usaglašeni sa Evropskom komisijom i tražio pauzu.
- Nemojte ovo da radite. Zadnja faza pregovora sa EU nije samo faza većine nego svih. Nećemo davati podršku ako ovo budete radili. Je li moguće da danas raspravljamo o nečemu što nam nije dostavljeno. Koja je muka da se ovo radi, pitao je Mugoša, na što je reagovala potpredsednica Popović i rekla da će poslanički klubovi dobiti amandmane tokom dana.
- Ja sam obaveštena da su usaglašeni sa Evropskom komisijom. Ovi zakoni moraju biti usvojeni do 1. marta - rekla je ona.
Šef poslaničkog kluba DPS-a Andrija Nikolić je kazao da je "ovakva praksa urušavanja Skupštine nedopustiva".
- Opozicija na to neće pristati, rekao je on, dodajući da je pre ministar Šaranović došao u Skupštinu da brani zakone, nego što su oni došli do poslanika. - Čemu ovo piljarenje sa poslanicima? Ovo je nametnuta odluka, nećemo danas raspravljati, možete nas uhapsiti.
Poslanik PES-a Vasilije Čarapić je rekao kako se ne štiti dostojanstvo poslanika tako što se ustane i kaže da se krijući nešto stavilo na dnevni red.
- Usvojili smo ga sa ovim zakonima pre dva meseca, dok je ministar policije Šaranović podsetio da radi o zakonskom tekstu koji je dat na uvid već godinu.
- Hteli smo da uradimo dodatnu seriju konsultacija sa Evropskom komisijom kako niko ne bi imao sumnju da se radi o bilo kakvom jednostranom donošenju zakona - kazao je ministar.
Preporučujemo
CRNOGORSKA POLICIJA NASTAVLjA AKCIJU: I u Rastocima pretres kuće Đukanovića
27. 02. 2026. u 19:35
ULAGANjE U TIVATSKI I PODGORIČKI AERODROM: Za razvoj više od 21 milion evra
27. 02. 2026. u 16:37
MLADIĆ PRETUKAO VIŠE LjUDI, PA IZVADIO NOŽ: Odranije poznat policiji
27. 02. 2026. u 15:47
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)