ARAPI NA "SKENERU": Vlada potpisala sporazume sa UAE bez mišljenja ASK
PRE potpisivanja međudržavnog sporazuma sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima ili bilo kog sličnog dokumenta koji potencijalno može imati elemente državne pomoći, Vlada Crne Gore je morala konsultovati Agenciju za zaštitu konkurencije, pa tek nakon dobijenog mišljenja formalizovati pomenuti postupak. Ovo je saopštio predsednik Saveta AZK Dragan Damjanović.
Vlada CG
Sporazum su krajem marta u Dubaiju potpisali crnogorski premijer Milojko Spajić i vicepremijer Vlade UAE i ministar spoljnih poslova, šeik Abdulah Bin Zajed Al Nahjan. Iz Agencije su pre nekoliko dana kazali da im do sada nije traženo mišljenje. Kako nije ispoštvan taj korak, Savet AZK će kroz postupak predispitnih radnji prikupiti svu neophodnu dokumentaciju za eventualno pokretanje postupka naknadne kontrole.
Pismo Ursuli
REAGOVALA je i Opština Ulcinj koja je uputila zvanično pismo predsednici Evropske komisije, Ursuli fon der Lajan.
- Vlada je potpisala međunarodni sporazum sa UAE koristeći ubrzanu i hitnu proceduru. Zbog ekstremno kratkog roka, ni Opština Ulcinj, ni njeni građani, nisu imali priliku da preduzmu ustavne i zakonske korake radi zaštite svojih prava i interesa - stoji u pismu koje potpisuje predsednik Opštine Ulcinj, Genci Nimanbegu.
- Agencija će oceniti efekte ugovora kroz subvencije i olakšice koje će Crna Gora dati investitoru, a u cilju realizacije najavljene investicije. Napominjemo da je EU okvir za dodelu državne pomoći i dodelu subvencija veoma strog i zahteva transparentnost i potpunu usaglašenost sa evropskim pravilima. Uvođenje ovakvog ugovora u crnogorsko zakonodavstvo mogao bi da izazove koliziju normi i značajno uspori put ka EU - naveo je Damjanović, upozorivši da bi pokretanje postupka naknadne kontrole dovelo do zaustavljanja svih procedura na planu sprovođenja sporazuma sa UAE, sve do konačnog mišljenja Agencije.
Preporučujemo
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)