"UDAVILA SE NA SAMO 20 METARA OD PLAŽE" I dalje se traga za telom utopljene Moldavke (27) kod Sutomora
POTRAGA za telom moldavske državljanke, za koju se pretpostavlja da se utopila kod Sutomora, nastavljena je danas, a zbog nemogućnosti spasilačkih čamaca da isplove zbog olujnog južnog vetra, potraga se obavlja sa obale na potezu Ratac - Crni rt.
Foto: Unsplash
Akcija potrage za telom moldavske državljanke (27), koja se u petak izgubila pod talasima u moru kod plaže u Sutomoru, nastavljena je jutros, objavile su Vijesti.
Spasene su tri osobe, a Moldavka se utopila na samo dvadesetak metara od obale.
Nastavlja se potraga
Prema rečima zamenika direktora Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama Crne Gore za traganje i spasavanje na moru (UPSUL) Žarka Lukšića, spasiocima iz UPSUL su se u današnjoj akciji potrage priključili i pripadnici Službe zaštite i spasavanja Bar, kao i Sektora granične policije.
Lukšić je istakao da će UPSUL nastaviti potragu za Moldavkom na moru sa specijalnim skuterima i čamcima čim se talasi smire.
Takođe će se blagovremeno uključiti i ronioci Regionalnog centra iz Bijele i helikopter Vazduhoplovstva VCG kada budu bolji vremenski uslovi, istakao je Lukšić.
Podsećamo, državljanka Moldavije (27) udavila se danas u moru kod Sutomora, dok su četiri osobe, starosti oko trideset godina, uspele da doplivaju do plaže.
"Udavila se na samo 20 metara od plaže"
- Ali ženskoj osobi nije bilo spasa i došlo je do davljenja na samo 20-ak metara od obale. Ogromni talasi nisu dozvoljavali da im iko u tom trenutku pomogne. Ubrzo su došle službe MUP CB Bar, Sektor granične policije i Zavod za hitnu medicinsku pomoć da zbrinu ostale osobe - precizirao je on.
Kako dalje navodi, do tragedija dolazi zbog nemarnosti i olakog shvatanja najave o pogoršanju vremena.
BONUS VIDEO: AJKULA PLIVA SA TURISTIMA - Neverovatna scena na plaži Trsteno u Crnoj Gori
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)