SA OKSFORDA PO SRBIJI: Krivokapić optužio Srbiju da se mešala u izbore u Crnoj Gori
ODLAZEĆI predsednik Vlade Crne Gore Zdravko Krivokapić optužio je Srbiju da se mešala u izbore u Crnoj Gori! Na predavanju na Oksfordu „Politika i etika“ kazao je da je kojim slučajem imao mentora njegov politički vek trajao bi znatno duže.
Foto: AP Photo/Risto Bozovic
- Zašto kažem da je manjinska vlada i prevara i korupcija i politička krađa. U Crnoj Gori a sve što nalazite izgovore vi ćete naći u Švedsku i Italiju u kojoj postoji manjinska vlada. Voleo bih da smo mi Švedska i uređena država, ali mi nismo to. Mi se prvi put posle 75 godina nalazimo u demokratskoj tranziciji. Ovo je prevara izborne volje građana od 30.avgusta. Tu su bila dva referendumska pitanja – da li će da i dalje vlada DPS i drugo da li će neko moći da otme imovinu nekoga pa makar to bila i Crkva. Narod je jasno rekao, dosta je bilo DPS-a, nećemo da Zakon o slobodi veroispovesti unizi bilo koju slobodu vere. Zašto kažem da je manjinska vlada prevara, sve je dogovoreno u Rogamima i Beogradu, i ovo je jedan od načina zataškavanja afere banana. U kontejneru banana dođe i određena količina droge. O uticaju Beograda bih mogao da pričam, ali ne želim da ne bi uticalo u izbore u Srbiji, iako su se oni mešali u izbore u Crnoj Gori - kazao je Krivokapić, dodajući da je prihvatio da ima mentora, on bi trajao ko zna koliko.
– Matica većine Srba iz Crne Gore nije Beograd. Ovde se radi o jednom jasnom pristupu određenih diktatorskih pristupa na prostoru Zapadnog Balkana. Nikada se ni sa kim nisam sastajao tajno. Svi ovi političari odu i javno i tajno do Beograda. Ja sam otišao 3. novembra i znam da mi je to oproštajna poseta - rekao je Krivokapić.
BONUS VIDEO:
CRNA GORA PAMTI: Nikšićani skupom podsetili na NATO agresiju pre 23 godine
Preporučujemo
KRIVIČNA PRIJAVA PROTIV KONZULA UKRAJINE: Učestvovao u lažnim dojavama o bombama?
01. 04. 2022. u 22:29
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (6)