СПУШТЕНА ЗАВЕСА НА ПРЕМИЈЕР ЛИГУ: Јунајтеду друго место, "петарда" Ситија, Челси поражен, "лисице" без ЛШ

23. 05. 2021. у 19:05

ОДИГРАНО је 38. коло Премијер лиге Енглеске. Сви мечеви почели су од 17 часова, а голови су "пали" на свим мечевима.

СПУШТЕНА ЗАВЕСА НА ПРЕМИЈЕР ЛИГУ: Јунајтеду друго место, петарда Ситија, Челси поражен, лисице без ЛШ

Арсенал је дочекао Брајтон на Емирејтсу. Славили су домаћи 2:0. Оба гола постигао је Николас Пепе. Први у  49, а други у 60. минуту.

Астон Вила је савладала Челси 2:1 Траоре је постигао гол у 43. минуту. Ел Гази је у 52. увећао предност са "беле тачке". Само седам минута касније Вернер је затресао мрежу, а гол му је поништен због офсајда. Шилвел је на проигравање Пулишића у 70. минуту поставио коначан резултат, а Азпиликуета је последње минуте гледао са клупе због картона у 89. минуту.

Фулам је поразом завршио сезону за заборав. Бољи је био Њукасл. Вилок је у 23. минуту гостима донео вођство, а са пеналтика у 88. Шар поставља коначних 2:0 за госте.

Лидс је савладао ВБА са 3:1. Родриго је донео домаћима вођство у 17. минуту, Филипс увећава предност у 42. минуту, трећи гол са пенала постигао је Бамфорд. Успева Вест Бромвич да постигне почасни погодак у 90. минуту.

Прштало је од голова у дуелу Лестера и Тотенхема. Гости су сезону завршили убедљивом победом 4:2. Варди "лисицама" доноси предност у 18. минуту, са пенала, а Кејн у 41. доноси изједначење. Џејми Варди поново био прецизан након најстроже казне у 52. минуту. Каспер Шмајхел постиже аутогол у 76. минуту, а потом са два гола Герет Бејл поставља коначних 2:4. Прво је погодио у 87, а потом и 96. минуту.

Ливерпул је сезону завршио на трећем месту. Савладали су Кристал палас 2:0. Мане је постигао два гола, први у 36. Други у 74. минуту.

Манчестер Сити је појео "Карамелице" на Етихаду. Евертон је испраћен са 5:0 кући. Де Брујне је у 11. минуту начео госте, три минута касније Габријел Жесус је увећао вођство "грађана". Да би у 36. минуту Сигурдсон промашио пенал, а то је казнио Фил Фоден у 53. минуту. Са два гола до краја опростио се од Ситија Агуеро. Аргентинац је био прецизан у 71. минуту као и пет минута касније.

Шефилд је минималцем савладао Барнли, а једини гол дело је МекГолдрика.

Вест Хем је победио 3:0 екипу Саутемптона. Форналс је у 30. и 33. минуту тресао мрежу, а коначнан резултат поставио је Декланд Рајс у 86.

Манчестер Јунајтед је гостовао Вулверхемтону, оба тима извела су комбиновани састав. Гости су сезону завршили на другој позицији, а притом су славили 2:1. Еланга је "ђаволе" довео у вођство у 13. минуту, Нелсон Семедо у 39. успева да изједначи да би са пенала, након гледања ВАР снимка Хуан Мата у четвртом минуту надокнаде у првом полувремену поставио коначних 2:1.

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38