ЗВЕЗДА НА КОРАК ДО ФИНАЛА АБА ЛИГЕ: Пукла стотка у "Пиониру", црвено-бели убедљиви против Меге (ФОТО)

Часлав Вуковић

03. 05. 2024. у 20:46

КОШАРКАШИ Црвене звезде убедљиво су победили Мегу са 103:73 (27:20, 25:13, 26:22, 25:18) у дворани "Александар Николић" у првој утакмици полуфинала АБА лиге.

ЗВЕЗДА НА КОРАК ДО ФИНАЛА АБА ЛИГЕ: Пукла стотка у Пиониру, црвено-бели убедљиви против Меге (ФОТО)

Овај меч почео је минутом ћутања због жртви масакра у ОШ "Владислав Рибникар" који се догодио прошле године на данашњи дан.

Такође, обе екипе су изашле на паркет у мајицама са именама све настрадале дечице, а на предњој страни је писало: "Живите".

Оба тима су ослабљена ушла у меч. Јанис Сферопулос није могао да рачуна на Адама Хангу, а Марко Бараћ на првог центра Уроша Плавшића.

Што се утакмице тиче, црвено-бели су је боље отворили, брзо су стигли до двоцифрене предности - 21:10, док је на крају првог квартала било +7 - 27:20.

Мега се као по обичају није предавала, но овог петка није имала решења за расположену Звезду која је после 20 минута кошарке водила са 19 разлике - 52:33.

Ништа се није променило у другом полувремену, предност је све више расла. Посао гостима је додатно био отежан крајем треће четвртине када се повредио један од најбољих играча Стефан Миљеновић који није могао да настави сусрет.

Четврта четвртина је почела серијом домаћин 11:0, предњачио је поентерски у тим тренуцима Треј Топмкинс који је показао о каквом се шутеру ради. Мега је покушала да ублажи пораз, али на крају је убедљиво изгубила.

Најефикаснији код победника били су Немања Недовић и Рокас Гедраитис који су постигли по 13 поена, пратио их је Треј Томпкинс са 11. На другој страни најбољи је био Никола Ђуришић са 26 поена, док је Андрија Јелавић бројао до 11.

Звезду сада још једна победа дели од пласмана у финале АБА лиге, а прилику да је остваре имаће у уторак, 7. маја од 20 часова када гостују Меги у Хали спортова "Ранко Жеравица".

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету