ПРЕМИЈЕР СА МИНИСТРИМА ОДАО ПОШТУ ЖРТВАМА: Положили цвеће и уписали се у књигу сећања (ФОТО)

Биљана Ристивојевић

03. 05. 2024. у 12:13 >> 20:19

ПРЕМИЈЕР Србије Милош Вучевић и део министара у влади положили су данас цвеће испред Основне школе Владислав Рибникар, на годишњицу убиства девет ученика и радника обезбеђења те школе.

ПРЕМИЈЕР СА МИНИСТРИМА ОДАО ПОШТУ ЖРТВАМА: Положили цвеће и уписали се у књигу сећања (ФОТО)

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

Програм у СКЦ у спомен на жртбве из Рибникара

У Студентском културном центру у 20 часова почео је музичко-сценски програма у знак сећања на жртве масовног убиства у ОШ "Владислав Рибникар".

Министри Владе Србије се уписали у књигу сећања

Вучевић и министри у Влади Србије Славица Ђукић Дејановић, Дејан Ристић, Милица Ђурђевић Стаменковски и Томислав Момировић уписали су се у књигу сећања испред школе, после полагања цвећа.

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

У Србији се данас обележава тачно годину дана како је К.К. убио девет ученика ОШ "Владислав Рибникар" и школског чувара и ранио наставницу историје и пет ученика.

К.К. је 3. маја по доласку у школу извадио пиштољ и пуцао у радника обезбеђња, а затим и у двоје ученика. Наставио је ходником ка учионици где је са врата пуцао ка наставници и осталим ученицима. Након свега изашао је у двориште и позвао полицију.

Виши суд у Београду потврдио је оптужницу против оца и мајке дечака-убице, Владимира и Миљане Кецмановић и још две особе из стрељане, у којој је дечак учио да пуца, јер према домаћем закону починиоци млађи од 14 година не могу бити кривично одговорни.

К.К. је смештен у психијатријску болницу за децу у којој се и даље налази.

Влада Србије је донела одлуку о образовању Радне групе за успостављање Меморијалног центра у знак сећања на жртве масовног убиства у тој огледној школи

БОНУС ВИДЕО: ФОРУМ НА ТАШМАЈДАНУ: Обележава се годину дана од масакра у "Рибникару"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СПРЕМА СЕ НАЈСТРАШНИЈИ УДАР? Американци распоредили авионе, свет дрхти и чека расплет