МАНЧЕСТЕР СИТИ ЈЕ ШАМПИОН: Грађани славе захваљујући тријумфу Лестера над Јунајтедом

11. 05. 2021. у 21:44

ФУДБАЛЕРИ Лестер ситија савладали су као гости Манчестер јунајтед са 2:1 и тако и математички избацили ђаволе из трке за шампионском титулом. Њихов градски ривал Манчестер сити окитио се седмим пехаром шампиона у историји, а петим у последњих 10 година.

МАНЧЕСТЕР СИТИ ЈЕ ШАМПИОН:  Грађани славе захваљујући тријумфу Лестера над Јунајтедом

Tanjug/AP

Грађани имају 10 бодова више од ђавола а обе екипе имај уда одигрљају још по три меча.

Лестер је повео у 10. минуту преко Лука Томаса. Додуше, узвратили су домаћи после пет минута, а стрелац је био Гринвуд.

Лисицесу играле на посед и константно нападале и у 66. Сојунџу је то и крунисао за 2:1.

Лестер после овог тријумфа има 66 бодова из 36 утакмица, док Челси има два бода и утакмицу мање од Лестера.

У трци за Лигом шампиона још су и Вест хем (58/35), Ливерпул (57/34), Тотенхем (56/35) и Евеертон (55/34).

БАЈЕР ЈЕ ОБОРИО ЕВРОПСКИ РЕКОРД: Да ли ће се невероватан низ непоражености фармацеута окончати на Олимпику?

БАЈЕР ЈЕ ОБОРИО ЕВРОПСКИ РЕКОРД: Да ли ће се невероватан низ непоражености ''фармацеута'' окончати на ''Олимпику''?

У првој утакмици полуфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' покушати да нанесу први овосезонски пораз Бајеру из Леверкузена (21:00).

02. 05. 2024. у 07:50