DA LI ĆE BITI UBLAŽENE MERE U BEOGRADU? Osim produženja radnog vremena kafića, evo o čemu će sutra raspravljati Krizni štab

Biljana Ristivojević

08. 02. 2021. u 15:34

ZAMENIK gradonačelnika Goran Vesić najavio je da će na sutrašnjoj sednici Kriznog štaba, u ime Grada, beogradskih privrednika i PKS, predložiti da se radno vreme ugostiteljima produži do 22 sata, kao i da im se dozvoli da emituju muziku i posle 17 sati, do vremena dozvoljenog za rad objekata.

ДА ЛИ ЋЕ БИТИ УБЛАЖЕНЕ МЕРЕ У БЕОГРАДУ? Осим продужења радног времена кафића, ево о чему ће сутра расправљати Кризни штаб

Foto: N.Živanović

Takođe, predložiće i da se dozvoli da u zatvorenim objektima bude prisutno više od 30 ljudi, pod uslovom da je obezbeđen prostor od četiri metara kvadratnih po jednoj osobi.

Vesić je to najavio nakon današnjeg sastanka sa predstavnicima beogradskih kompanija koje posluju u sektoru usluga, a objavio na svom fejsbuk profilu.

Reč je o kompanijama koje, kaže, samo u Beogradu zapošljavaju 40.000 ljudi.

Sastanku su prisustvovali i predstavnici PKS.

Vesić je naveo i da je na sastanku dogovoreno da predstavnici beogradskih organizatora koncerata, kongresa i drugih javnih događaja zajedno sa Gradskim zavodom za javno zdravlje pripreme mere koje bi omogućile da se od marta ove godine počne sa organizovanjem manjih skupova, kongresa, svadbi i koncerata kako bi se društveni život grada što pre uspostavio.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)