"NEMANJU" GRADU PREDAJU U PETAK: Evo do kada će biti završena obnova Savskog trga
SPOMENIK Stefanu Nemanji biće predat Gradu Beogradu u petak, 25. decembra, kako je predviđeno ugovorom sa izvođačem.
Foto Beoinfo
Ovo je juče napisao na svom fejsbuk-nalogu zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
- Održao sam radni sastanak sa izvođačima radova na spomeniku i rekonstrukciji Savskog trga kako bismo potvrdili dinamiku radova. Skulptura Stefana Nemanje je završena i narednih nedelju dana rade se završni radovi na postamentu.
Spomenik je visok 23 metra težak je 80 tona od čega je 56 tona bronze, naveo je Vesić. Potom će izvođač radova na rekonstrukciji Savskog trga imati mesec dana da završi sve radove.
Beograđani kao i naši gosti od kraja januara uživaće u najlepšem beogradskom trgu i spomeniku koji čekamo osam vekova.
Preporučujemo
VOJNI AVIONI LETE NAD BEOGRADOM: Vežbaju povodom svečane promocije najmlađih oficira
23. 07. 2026. u 06:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (0)