IZ BUDŽETA PANČEVA ZA PARNICE: Građani naplatili 36,4 miliona dinara
GRAĐANI Pančeva su od grada, po različitim osnovama na ime tužbi, a najčešće zbog prigovora za neosnovano bogaćenje, duga i naknade štete, iz gradske kase uspeli da naplate 36.4 miliona dinara.
Foto: Printscreen
Za godinu dana gradsko Pravobranilaštvo Pančeva je imalo 412 parničnih predmeta u radu, a do kraja prošle godine 178 parnica je pravosnažno okončano, navodi se u izveštaju o radu za prošlu godinu.
Tokom 12 meseci, Pravobranilaštvo je dobilo 67 parnica, 92 je "delimično dobijeno", izgubljeno je 13 parnica, dok je sedam u prekidu.
Pravobranilac i njegovi zamenici učestvovali su u 861 sudskoj raspravi u parničnom postupku.
Preporučujemo
Gradska čistoća“ sprovodi veliku akciju zamene dotrajalih kontejnera širom Beograda
11. 06. 2026. u 12:17
OBAVEZNO SPREMITE ZALIHE: Danas bez vode delovi ovih beogradskih opština
11. 06. 2026. u 07:13
PESMOM OTVORILI LETO NA ADI: Đaci OŠ " Jefimija" iz Obrenovca u akciji "Drugačiji"
10. 06. 2026. u 10:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)