"PREDLOŽENA JOŠ JEDNA LOKACIJA" Šapić: Ostajem pri stavu da Beograd treba da dobije spomenik Dragoljubu Mihailoviću bez obzira na opstrukcije
NA današnji dan 1946. godine, uhapšen je srpski junak i velikomučenik Dragoljub Draža Mihailović, bivši načelnik Vrhovne komande Jugoslovenske vojske u otadžbini, izjavio je gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić.
Foto: Grad Beograd
On je podsetio da se sam čin sramnog hapšenja odigrao u noći između 12. i 13. marta 1946. u selu Dobrunska Rijeka u okolini Višegrada. Operaciju su izveli pripadnici OZNE.
– Predao sam inicijativu za podizanje spomenika generalu Mihailoviću u Beogradu još prošle godine i pored prve lokacije u parku „Terazijska terasa”, ponudio sam još jednu u Parku prijateljstva na Novom Beogradu”. Sledeći korak je saglasnost Ministarstva kulture, koju mesecima čekamo, jer bez nje predlog ne može formalno da ide pred odbornike Skupštine Grada Beograda na odlučivanje – rekao je Šapić.
Da li Srbija ima snage i odlučnosti za ovaj važan istorijski poduhvat za naš narod, a to je podizanje spomenika generalu Mihailoviću u našem glavnom gradu, ja zaista ne znam, rekao je gradonačelnik.
– Ono što znam jeste da sam do sada uradio sve što je u mojoj moći i zbog čega trpim velike pritiske i udarce sa svih strana političkog spektra, kako vlasti tako i opozicije. Od svog stava i mišljenja na ovu temu sigurno neću odustati, a dokle god budem u prilici da se borim za istinu i poništavanje prekrajane istorije, kojom je naš narod trovan decenijama, to ću i činiti, bez obzira na posledice, kao i sve napade i opstrukcije od strane potomaka nekadašnjih boljševika i komunista, koji i danas imaju ogromnu moć i uticaj na svim nivoima srpskog društva – zaključio je Šapić.
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)