RADOVI NA AERODROMU: Počelo postavljanje aparata za automatsko očitavanje pasoša
MINISTAR građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je da je na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" počelo postavljanje aparata za automatsko očitavanje pasoša, koje je, kao resorni ministar, zatražio kada je stupio na tu funkciju kako bi se ubrzao prolazak putnika.
Foto: D. Milovanović
Na ovaj način ubrzaće se vreme prolaska putnika na pasoškoj kontroli i do četiri puta, jer će putnici moći da prođu kroz kapiju, na kojoj se skeniraju pasoš i lice.
Vesić se zahvalio Ministarstvu unutrašnjih poslova koje je kupilo aparate za automatsko očitavanje pasoša. On je pojasnio je da će u prvoj fazi primene sistem moći da koriste samo punoletni putnici sa pasošem Republike Srbije, koji i čine oko 50 odsto putnika na beogradskom aerodromu.
- Iskustvo evropskih aerodroma na kojima se primenjuje ovaj sistem pokazuje da se vreme prolaska putnika na pasoškoj kontroli smanjuje do četiri puta u poređenju sa situacijom kada taj posao obavlja granični policajac - naveo je ministar.
Radovi teku po planu i sistem bi trebalo da bude pušten u rad oko 1. novembra, dodao je Vesić.
Preporučujemo
VIŠE OD 40 GODINA SPORTA, PREKO 30 DISCIPLINA: "Trofej Beograda" kao simbol prestonice
09. 01. 2026. u 17:48
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)