100 TONA HRANE ZA NAPUŠTENE ŽIVOTINJE: Akcija doniranja hrane za pse, mačke i ptice
POVODOM Svetskog dana životinja koji se obeležava u ponedeljak, organizacija "Animal rescue" pokreće akciju prikupljanja hrane za pse, mačke i ptice. Kako navode iz ovog udruženja njihov cilj je da u narednom periodu sakupe 100 tona hrane za sve napuštene i zanemarene životinje.
Foto Fejsbuk
- Akcija prikupljanja donacija počinje simbolično 4. oktobra u Beogradu, s idejom da se proširi na sve one gradove u Srbiji u kojima budemo uspeli da za ovo probudimo interesovanje. U toku je prijavljivanje zainteresovanih saradnika tačnije pet-šopova i veterinarskih stanica koji će formirati mrežu za ostavljanje donacija širom glavnog grada - navode iz ove organizacije.
Zainteresovana fizička i pravna lica biće i prilici da osim hrane za napuštene životinje doniraju i novac. Kako su rekli ova akcija će biti transparentna kako bi svi donatori mogli da imaju uvid koliko su doprineli u prikupljanju hrane.
Preporučujemo
Prvog vikenda u decembru „Čistoća“ besplatno transportuje kabasti otpad
05. 12. 2025. u 10:00
IZBEGAVAJTE OVE PRAVCE U BEOGRADU! Popodnevni špic uzeo maha! (FOTO)
04. 12. 2025. u 16:31
Obaveštenje o vanrednim aktivnostima JKP „Gradska čistoća“ za 04. decembar
04. 12. 2025. u 10:00
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)