U SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI JEDNA OSOBA TEŽE POVREĐENA: Najviše poziva za Hitnu pomoć od astmatičara zbog promene vremena
NOĆAS se u Beogradu dogodila saobraćajna nesreća u kojoj je jedna osoba teže povređena, a tegobe lekarima najviše su prijavljivali astmatičari zbog promene vremena.
Foto: Arhiva
Kako je rečeno u Hitnoj pomoći, sinoć u 21.25 časova na uglu ulica Ljuba Vučkovića i Vojvode Stepe u saobraćajnoj nesreći povređene su tri osobe, lakše muškarac i dete, a jedna ženska osoba (29) sa težim traumama prevežena je u Urgentni centar.
Osim toga Hitna pomoć, koja je imala 94 poziva, intervenisala je 12 puta na javnom mestu najviše zbog alkoholisanih osoba, hroničnih bolesnika i kovid pacijenata.
U većem broju za pomoć su je javljali hronični pacijenti, najviše astmatičari i hipertenzičari, sa bolom u grudima i otežanim disanjem zbog promene vremena, a bilo je 7 interkliničkih transporta kovid pacijenata, čiji se broj povećava.
Preporučujemo
NOĆ U BEOGRADU: Bez udesa, povećava se broj poziva sa sumnjom na kovid
24. 08. 2021. u 07:18
SUMNjAJU NA PROPUSTE U POSTUPKU: Protest "Pravda za Ninu" ispred novosadskog suda
23. 08. 2021. u 20:21
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)