Labović: Laboral mi je pomogao
28. 10. 2013. u 15:21
Treba biti realan. Imao sam dugu pauzu, potrebna mi je sredina gde ću da proigram i vratim se u staru formu - kaže košarkaš koji vredno trenira u Beogradu i čeka klupski angažman
SRPSKI košarkaš Dragan Labović (1987, 207 cm) vredno radi u Beogradu kako bi spremno dočekao novi angažman. Nekadašnji lider FMP, svojevremeno najbolji strelac i igrač Jadranske lige, zatim jedan od najboljih u dresu ruskog Jeniseja, prošle sezone doživeo je tešku povredu, a sada je spreman za nove izazove.
- Trenutno vežbam, i to veoma naporno. Želim da ostanem u dobrom ritmu i u punoj snazi dočekam novi angažman. Potrebno mi je da ostanem u formi. Čitavo leto sam vredno radio kako bih stekao samopouzdanje i vratio nivo igre na kojem sam bio pre povrede - ističe Labović.
Uoči početka sezone imao je priliku da mesec dana trenira i nastupa na pripremama sa Laboral kutšom iz Vitorije, protivnikom Crvene zvezde u evroligaškoj grupi.
- Taj boravak mi je prijao i pomogao da shvatim kakve su trenutno moje mogućnosti i na čemu bi trebalo još da radim. Sarađivao sam sa odličnim trenerom Serđom Skariolom i veoma dobrim saigračima. Bilo je to jedno lepo iskustvo.
Na izbor nove sredine utice nekoliko stvari...
- Treba biti realan. Imao sam dugu pauzu, potrebna mi je sredina gde ću da proigram i vratim se u staru formu. U Vitoriji sam imao test, kontakt igru, nisam imao nijedan problem. Najbitnija stvar je da sam se potpuno oporavio i da sam opet spreman za najteža iskušenja. Želim da se vratim košarci i igram dokle god mogu. Ipak je to ono što najviše volim i najbolje znam da radim. Gde god da odem, daću svoj maksimum.
UGOSTITELjSKE VODE
LABOVIĆ je nedavno ušao u ugostiteljske vode, pošto je otvorio bar restoran "Bater" u Ulici Strahinjića bana.
- Posao ide kako treba i drago mi je što gosti, a pogotovo sportski prijatelji, imaju jednu oazu za opuštanje i druženje.