Fudbaleri Olimpijakosa su se posle nekoliko meseci vratili u London i odande, ovog puta, kući otišli kao veliki pobednici. Kada su prošliput bili u engleskoj prestonici, Totenhem ih je isprašio sa 4:2, iako su krenuli optimistično i igrali dobro. U četvrtak večesu došli na megdan Arsenalu i pobedili ga sa 2:1 posle 120 minuta, ali je veliko pitanje da li bi to uspeli da nisu imali jednog igrača- Jusefa El Arabija.

Deo sastava protiv Arsenala, kao i jesenas protiv Totenhema, bio je El Arabi (33) koji je ove sezone za Olimpijakos postigao 23 gola i šest asistencija. Međutim, od tri gola u Ligi šampiona, jedan je dao u porazu od Bajern Minhena, jedan u porazu od Totenhema 4:2, a jedan, ali onaj presudan za prolaz u nokaut fazu Lige Evrope dao je Zvezdi.

Lomilo se ko će iz grupe B u Ligu Evrope decembra prošlegodine, na poslednjem meču grupne faze Lige šampiona, Zvezda ili Olimpijakos, a El Arabi je preuzeo odgovornost sa penala i u 87. minutu rešiomeč u Atini sa 1:0.

Zapao im je Arsenal od kog su na svom terenu izgubili sa 1:0 i već su bili prežaljeni pred gostovanjena „Emirejtsu“ u četvrtak veče. Međutim, još jednom se kao oker pojavio El Arabi.

Pjer Emerik Obamejang je izjednačiona 1:1 u 113. minutu i to je trebalo da bude prolaz Arsenala dalje u neizvesnom produžetku.

Ipak, El Arabi je tada natrčao na centaršut Masurasa i na pragu 120. minuta presudio i Topdžijama. Tribina sa gostujućim navijačima je eksplodirala. Podsećanjaradi, Marokanac rođen u Kaenu je u besplatnom transferu jula 2019.došao u Olimpijakos iz Al Duhaila i malo je reći da se već sada isplatio klubu.