Bilo je veoma zanimljivo u Premijer ligi večeras. Veliki broj golova i dosta uzbuđenja na stadionima.

Mančester siti se ponovo mučio. Na gostovanju Šefildu, ekipi koja je najprijatnije iznenađenje sezone, su do tri boda došli golom Aguera u 73. minutu na asistenciju De Brujnea.

Moglo je da bude drugačije da je Gabrijel Žesus realizovao penal u 36. minutu, Henderson je odbranio, a “građani” su se žalili da je izašao previše van linije pre šuta. Domaći tim je takođe imao svoje šanse, ali ih nije iskoristio.

Siti je ostao na drugom mestu sa 51 bodom, ali i dva meča više od prvoplasiranog Liverpula koji ima 64 poena.

Pravi šou je viđen na “Gudisonu”. Everton je u 94. minutu imao dva gola prednosti zahvaljujući golovima Kina i Kalverta-Luina. A, onda je na scenu stupio štoper Njukasla Lejun. Prvo je “makazicama” u četvrtom minut unadoknade smanjio zaostatak, da bi dva minuta kasnije u pravom “karambolu” u petercu uspeo da pogodi i drugi put, donese bod “svrakama” i izazove pravu ludnicu na tribinama (2:2).

Aston Vila je na poluvremenu imala gol zaostatka pošto je Dini doveo Votford u vođstvo. Međutim, Luiz je u 68. izjednačio, da bi Konsa u petom minutu nadoknade doneo trijumf domaćinu.

Bez suspendovanog Luke Milivojevića Kristal Palas je kod kuće izgubio od Sautemptona (0:2). Gosti su i u ovom meču potvrdili da podižu formu i sve su dalje od zone ispadanja, pošto su slavili tri puta u poslednja četiri meča.

Bornmut je pobedio Brajton i došao do bitnih bodova u borbi za opstanak (3:1).

Očekivanja je opravdao derbi dana. Čelsi i Arsenal su odigrali nerešeno - 2:2. Doduše, domaćin će imati za čime da žali. Najviše zbog toga što su imali prednost igrača više kada je Luiz u 26. minutu dobio direktan crveni karton zbog faula na Abrahamu, a Žoržinjo to iskoristio i sa penala doneo prednost svom timu.

A, onda je mladi Martineli u 63. minutu u solo-akciji i trku imao i malo sreće kada se Ridiger okliznuo, pa je matirao Arizabalagu. Aspilikueta je u 84. minutu vratio prednost domaćinu i delovalo je da će doći do tri boda. Međutim, nije tako mislio i Beljerin koji je tri minuta kasnije savršeno šutirao iskosa sa ivice kaznenog prostora i pogodio "malu mrežu" Kepinog gola.