Liverpul nezadrživo grabi ka toliko čekanoj titulu prvaka Engleske. Izabranici Jirgena Klopa su u najvećem ostrvskom derbiju na “Enfildu” savladali Mančester junajted 2:0 (1:0) i tako prvom pratiocu Sitiju pobegli na 16 bodova više uz utakmicu manje.

Evropski prvaci su “davili” “đavole” skoro celim tokom meča. Poveli su posle prve prave prilike golom Van Dajka, koji je u 14. minutu bio najviši u kaznenom prostoru gostiju posle kornera koji je izveo Aleksander Arnold.

Taj gol kao da je šokirao goste, koji do kraja poluvremena nisu uspeli da uspostave inicijativu, i samo pukom srećom su na veliki odmor otišli s golom zaostatka, s obzirom da dva poništena gola domaćih (oba opravdano, prvi zbog faula nad De Heom, drugi zbog ofsajda) i sjajnu priliku koju je u samoj završnici prvog dela igre propustio Sane.

Odbrana Junajteda povijala se pod naletima “redsa” i u nastavku meča. Samo u prvih 10 minuta domaći su propustili nekoliko sjajnih prilika (Henderson stativa, Salah se spetljao iako je bio usamljen na petercu) da prelome meč, zbog čega su sredinom drugog poluvremena umalo bili kažnjeni, pošto su Fred i Marsijal propustili najbolje prilike za goste na meču.

Kako se meč bližio kraju domaći su se više posvetili odbrani svog gola i svesno su malo prepustili inicijativu rivalu, koji, ipak, nije uspeo to da materijalizuje rezultatski. U nadoknadi vremena, koja je trajala tri minuta, gosti su iz poslednje prilike vrebali priliku da ostanu neporaženi, krenuli su svi u kazneni prostor Liverpula na korner, posle kojeg je lopta završila u rukama Alisona.

Sjani čuvar mreže, je odmah nogom u kontru izbacio Salaha, koji je loptu primio na centru terena, u punom trku došao ispred De Hee i potom rutinski poslao loptu ispod njega u mrežu za overu trijumfa i veliko slavlje na “Enfildu”.