Zvezda polovična na pripremama: Savladali Kubanj, izgubili od Urala

13. 02. 2016. u 13:00

Звезда половична на припремама: Савладали Кубањ, изгубили од Урала

Crveno-beli izgubili od Urala u prvom meču, a u drugom su golovima Orlandića i Rendulića savladlai Kubanj

Polovičan učinak Crvene zvezde poslednjeg dana priprema na Kipru. U prvoj pripremnoj utakmici su izgubili od Urala (2:1), dok su u drugoj koja je odigrana svega par sati kasnije savladali Kubanj sa 2:0 golovima Orlandića i Rendulića u završnici utakmice.

Prvi deo meča protiv Urala je protekao bez većih uzbuđenja.Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je Slavoljub Srnić u 49. minutu pogodio, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda. Samo četiri minuta posle toga Dančev je poslao loptu iza leđa Kahrimana i doveo svoj tim u vođstvo.

Ipak, u 58. minutu je Donald presekao dodavanje, pronašao Vijeiru, a sjajni napadač je zaobišao golmana i zatresao mrežu. Potom su Srnić i Le Talek imali dve izgledne prilike koje nisu realizovali, a sve to je kaznio Asemedo golom iz slobodnog udarca u 83. minutu. Zvezda u meču protiv Urala: Kahriman, Petković, Luković, Edson, Ibanjez, Le Talek, Donald, Grujić, Katai, Srnić i Vieira. Igrali još: Stojanović, Babunski i Orlandić.

Svega par sati kasnije su odigrali drugi meč, a kao što se i očekivalo šansu su dobili igrači koji su imali nešto manju minutažu. Nije bilo golova u prvom delu meča, a mreže su mirovale sve do poslednjih desetak minuta utakmice.

Prvo je posle odličnog centaršuta Gavrića Orlandić je odlično reagovao i "zakucao" loptu u mrežu, a samo pet minuta kasnije je Stojanović dobro izveo prekid, a Rendulić je bio najviši u skoku i postavio konačan rezultat.

Protiv Kubana su igrali: Supić, Cvetković, Pavićević, Rendulić, Anđelković, Ristić, V. Jovanović, Babunski, Plavšić, Gavrić i Sikimić. Igrali su još: Manojlović, S. Stojanović, M. Stojanović, Orlandić i N. Jovanović.