Milinković: Nedostaje nam samo više vremena

DSL Z.I.

02. 04. 2015. u 09:30

Nismo bili zajedno do pre dan, dva, ali rekao sam već i ranije da je to normalno u Partizanu, jer tim uvek ima veliki broj reprezentativaca, kaže Zoran Milinković

Милинковић: Недостаје нам само више времена

Zoran Milinković

Dva dana je ostalo do premijere Zorana Milinkovića, a trener za subotnji meč sa kragujevačkim Radaničkim 1923 najavljuje - ofanzivan Partizan. Opredeljenje temelji i na činjenici da je stručnom štabu priključio Zorana Lončara i Iliju Stolicu, koji su tokom igračke karijere bili napadači i koji bi, naravno zajedno s njim, trebalo da usmere fudbalere u željenom pravcu. Milinković na početku svog mandata nema zamerke na sve ono što je zatekao u Humskoj, žali jedino za vremenom, koje, kako sam reče, nedostaje i njemu i ekipi da se bolje upozna i možda još bolje pripremi prvu utakmicu, pa iz tog razloga neće biti drastičnijih promena u odnosu na prethodni period.

- Od danas smo konačno kompletni, pošto su se minulih dana vratili „A” reprezentativci, zatim igrači iz mlade selekcije, na kraju i omladinci. Utisci su za sada veoma dobri, momci zaista dobro rade i stvorila se pozitivna slika - rekao je Zoran Milinković posle jučerašnjeg prepodnevnog treninga, kome su prisustvovali i poslenici medija.

Sa nekolicinom fudbalera u postojećem sastavu Partizana ste kroz karijeru i sarađivali. Da li to olakšava upoznavanje i „uigravanje” na novom radnom mestu?

- Činjenica je da je time posao malo olakšan, jer se sa pojedinim igračima veoma dobro poznajem i sve radimo u hodu, najbrže što možemo u ovom trenutku.

Na koji način će Partizan igrati u nastavku sezone? Hoćete li nešto drastično promeniti u odnosu na prethodni period kada je na klupi bio Marko Nikolić?

- Svaki trener ima neku svoju viziju i ideju kako bi tim trebalo da izgleda na terenu. Jedino što u ovom momentu nemamo na raspolaganju, to je - vreme. Nismo bili zajedno do pre dan, dva, ali rekao sam već i ranije da je to normalno u Partizanu, jer tim uvek ima veliki broj reprezentativaca. Zato ćemo se na samom početku osloniti na ono što je do sada bilo dobro, a onda vremenom korigovati u smeru nekih mojih ideja. Samo da je još malo vremena...

Nova imena u stručnom štabu su Ilija Stolica i Zoran Lončar...

- Što ukazuje da će Partizan biti ofanzivan u budućnosti. Radi se o nekada sjajnim napadačima, sa dobrim karijerama. Lončar je legenda Arisa i OFK Beograda, Stolica, pak, bivši igrač Partizana sa osčličnom inostranom karijerom. Ali, ono što je najvažnije, poseduju izuzetne ljudske kvalitete - istakao je Zoran Milinković.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije