MINISTAR MALI: Srbija je i u teškim vremenima uz privredu i građane

Тањуг

01. 05. 2021. u 10:55

SRBIJA je u teškim, kriznim vremenima pokazala da je tu za svoju privredu i građane sprovodeći tri obimna paketa pomoći u vrednosti od oko osam milijardi evra, izjavio je ministar finansija Siniša Mali.

МИНИСТАР МАЛИ: Србија је и у тешким временима уз привреду и грађане

Siniša Mali / Foto Tanjug

On je rekao da kritike opozicije da se prebacuje teret krize na građane i da će morati da otplaćuju pomoć koju dobijaju od države nemaju osnova i da građani to znaju.

Naveo je da je prosečna neto zarada u 2020. godini nominalno povećana za 9,4 odsto, odnosno 7,7 odsto realno i da je iznosila 60.073 dinara, kao i da je prema podacima rast plata nastavljen i početkom 2021. godine.

Mali je kazao da Srbija ima jedan od najboljih rezultata kada je reč o privrednom rastu u 2020. godini u Evropi i da je nezaposlenost zadržana na nivou pre pandemije.

- Da li sve ovo znači da prebacujemo teret krize na građane. Mislim da je optužbe opozicije suvišno komentarisati - rekao je Mali.

Podsetio je da je 28. aprila počela prijava građana za pomoć od 60 evra, dva puta po 30 evra na portalu Uprave za trezor i da će trajati do 15. maja.

Mali je naveo da od 5. maja počinje sa radom kontakt-centar preko kojeg će građani moći da se prijave za tu vrstu pomoći.

Ministar je kazao da će penzionerima prvih 30 evra biti isplaćeno 6. maja, a 7. maja primaocima socijalne pomoć i licima za ustanovama za izvršenje krivičnih sankcija.

- Isplate za ostale građane će početi 12. maja, a očekujem da će sve biti završeno do 20. maja - rekao je Mali.

Dodao je da će 10. maja biti isplaćena polovina minimalne zarade za april za sve privredne subjekte koji su se prijavili za tu vrstu pomoći.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju